Na 200 tisíc Poláků je kvůli sněhu a větru bez elektřiny, dva lidé umrzli

Zimní počasí zkomplikovalo život stovkám tisíc Poláků. Kvůli větru a sněžení se zejména v okolí Varšavy ocitlo bez proudu na dvě stě tisíc lidí. Počasí zkomplikovalo i dopravní situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opatovický rybník lovili třeboňští rybáři 15. března 2016 za vydatného sněžení | Foto: Mária Pfeiferová

Zimní počasí ztížilo a hlavně zpomalilo provoz na polských silnicích i železnicích. Těžký mokrý sníh namrzal. Foukal vítr, lámaly se větve stromů a na mnoha místech trhaly elektrické vedení.

Bez proudu se postupně ocitlo asi 200 tisíc lidí, dvě osoby umrzly.

Státní i nevládní organizace se připravují, aby pomohly bezdomovcům. Podle předpovědí totiž bude zima a mráz pokračovat i o víkendu.

Nehoda rychlíku na Slovensku zkomplikovala dopravu. Horší provoz je kvůli sněhu i na silnicích

Číst článek

Počasí komplikuje dopravní situaci také na Slovensku. Sněžení a silný vítr na několika místech vyvrátily stromy. Na hlavní železniční trati na severu Slovenska narazil do popadaných kmenů spěšný vlak z Humenného do Prahy a zpoždění nabírají spoje i na dalšách tratích.

Některé silnice zejména v horských oblastech jsou uzavřené. Slovenská horská služba kvůli silnému větru a sněžení odrazuje od túr ve Vysokých Tatrách i na dalších místech.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme