Na cestě předvolební Amerikou: Klíčová je ekonomika a víra, zní z nerozhodnuté Severní Karolíny

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump si na čtvrtek naplánoval vystoupení ve městě Concord v Severní Karolíně. Stát má jen 15 volitelů, přesto by mohl být jedním z klíčových. Patří totiž mezi nerozhodnuté. Proto sem ve stejný den zamířil i prezident Barack Obama, aby podpořil Hillary Clintonovou. Atmosféru v Severní Karolíně, o kterou se bojuje do posledního dechu, popsal v dalším díle reportážního seriálu o amerických volbách zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Severní Karolínu svádí Hillary Clintonová a Donald Trump stále boj (fotokoláž) | Foto: Reuters

Profesorka Penelope Perkinsová mě hned na úvod překvapuje tím, že už volila. Ptám se jí koho, ale to nechce prozradit. Pak ale odpoví nepřímo a z jejích slov lze poznat, koho svým hlasem podpořila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Severní Karolína má 15 volitelů a o ně teď ze všech sil bojují jak Donald Trump, tak Hillary Clintonová. V americkém státě natáčel Jan Šmíd

Říká, že hlasovala pro stabilitu a bezpečnost. Pro toho, kdo je v této oblasti zkušenější a kdo má zkušenosti s ekonomikou. Právě ekonomická stabilita je v Severní Karolíně klíčovým tématem, dodává.

Jsme v malém městě Concord, kde má Donald Trump ve čtvrtek předvolební mítink. Padesátiletý Michel, majitel menší firmy v oblasti zemědělství, tvrdí, že v jeho státě se všechno změnilo. Ještě před dvaceti lety tady volili demokraty, teď to ale vypadá, že souboj může být vyrovnaný,

Vysvětluje, že nejen ekonomika a bezpečnost, ale i přistěhovalectví jsou témata, která jsou tady, ve městě Concorde a okolí, pro voliče důležitá.

Na cestě předvolební Amerikou: Největší téma? Počasí, říká Bill z Jižní Karolíny

Číst článek

Slyšel jsem, že tady se muži dívají na závody aut kategorie Nasdaq a jejich ženy chodí v té době do nákupních center. A všichni pak do kostela. Jsme v kraji, kde hraje víra důležitou roli.

Třicetiletý Lucien říká, že pro něj jsou důležitá hlavně křesťanská témata. Nemůže prý souhlasit s tím, jaký má Hillary postoj v otázce homosexuality. Stejně tak je nekompromisní i v otázce interrupce. Pro něj je tak volba zcela jasná.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme