Na Haiti začali pohřbívat do masových hrobů. V zemi se po hurikánu šíří cholera

Lidé na Haiti začali pohřbívat některé mrtvé po ničivém hurikánu Matthew do masových hrobů, informovala agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení místních úřadů. V zemi se po zásahu přírodní katastrofy, která si podle nejnovější bilance vyžádal na tisíc životů, šíří cholera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nemocničním centru pro léčbu cholery na Haiti ošetřují dítě | Foto: Reuters

Humanitární pomoc podle Organizace spojených národů na Haiti po hurikánu potřebuje 1,4 milionu lidí. Celkovou populaci nejchudší země kontinentu přitom tvoří 10 milionů obyvatel.

Podle Reuters se počet obětí v zemi vyšplhal na tisíc. Agentura ale upozorňuje, že oficiální čísla zatím uvádí 336 mrtvých, protože úřady musí pro potvrzení navštívit každou vesnici.

Ve městě Jeremie museli začít pohřbívat mrtvé do masových hrobů, protože se těla začínala rozkládat, oznámil Kedner Frenel, představitel vlády v regionu Grand'Anse na západě země.

Po hurikánu přišla cholera. Nemoc si na Haiti vyžádala minimálně 13 obětí

Číst článek

Dodal, že se potýkají s šířením cholery. Úřady se proto soustředí, aby tisícům lidí žijících v přístřešcích zajistily vodu, jídlo a léky.

Cholera způsobuje silný průjem a nemocného může zabít i během několika hodin, pokud se mu nedostane péče. Šíří se kontaminovanou vodou a má krátkou inkubační dobu.

Hurikán Matthew, který doprovázela nejsilnější bouře v oblasti za deset let, zasáhl Haiti v úterý. Vítr dosahoval rychlosti 233 kilometrů za hodinu.

Organizace spojených národů oznámila, že Haiti čeká největší humanitární krize od roku 2010, kdy ostrov zasáhlo silní zemětřesení. I tehdy se po katastrofě začala šířit cholera.

Hurikán Matthew na Haiti poničil domy | Foto: Reuters

mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme