Na Slovensku vyšly do ulic tisíce lidí, protest proti korupci začal díky dvěma studentům

Tisíce lidí v Bratislavě protestovaly proti korupci. Do centra slovenské metropole je přivedl původně skromný studentský pochod, který zorganizovali dva gymnazisté.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slováci protestují v centru Bratislavy proti korupci

Slováci protestují v centru Bratislavy proti korupci

Centrem Bratislavy prochází několikatisícový dav a v jeho čele jde Karolína a Dávid. Ti si před pár měsíci řekli, že už je nebaví poslouchat stále stejné odpovědi politiků k nikdy nevyřešeným korupčním kauzám. Rozhodli se proto, že přes facebooku svolají pár studentů a společně vyjádří nesouhlas s politikou současné slovenské vlády. Studentů i nestudentů ale přišlo mnohem více.

Na demonstraci vystoupili slovenští hudebníci, herci, aktivisté a podporu jí vyjádřil také prezident Andrej Kiska. Na její organizaci se ale podíleli pouze studenti a dobrovolníci.

Slováci protestují v centru Bratislavy proti korupci

Studenti krátce před pochodem odevzdali na úřadu vlády memorandum. V něm vyzývají kabinet k vyšetřeni kauzy Gorila, k odvolání ministra vnitra Roberta Kaliňáka nebo k definitivnímu zrušení všech Mečiarových amnestií.

Během pochodu vyzvali také lidi, aby společně s nimi bedlivě sledovali, jak se k tomu vláda postaví. Mezitím se Karolína s Dávidem budou připravovat na maturitu, politická kariéry prý musí jít stranou.

  

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme