Nehoda rychlíku na Slovensku zkomplikovala dopravu. Horší provoz je kvůli sněhu i na silnicích

Nehoda rychlíku z Humenného do Prahy způsobila na slovenské železnici výrazná zpoždění. Doprava na trati u Liptovského Mikuláše je omezena po celý den. Husté sněžení a silný vítr navíc komplikují i silniční dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak a sníh | Foto: pixabay.com

„Několik stromů spadlo přímo na železniční trať, kde poškodily trolejové vedení. Do jednoho z nich poté narazil rychlík NN442 Bohemia. V důsledku toho bylo značně poškozeno vedení na první a druhé traťové koleji,“ řekl mluvčí Železniční společnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Kvůli nehodě nočního vlaku z Humenného do Prahy nabírají některé spoje více než tři hodiny zpoždění. Ke zraněním ale podle mluvčího nedošlo, poškozená je pouze lokomotiva.

Na úseku napadlo asi 40 centimetrů sněhu a stále hustě sněží. To celou dopravní situaci komplikuje a způsobuje další zpoždění vlaků. Kromě toho se zhoršila i plynulost dopravy na silnicích. Pro celé Slovensko také platí výstrahy před větrem, který může místy v nárazech dosahovat rychlosti až 100 km za hodinu.

Linda Nagyová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme