Nehoda rychlíku na Slovensku zkomplikovala dopravu. Horší provoz je kvůli sněhu i na silnicích

Nehoda rychlíku z Humenného do Prahy způsobila na slovenské železnici výrazná zpoždění. Doprava na trati u Liptovského Mikuláše je omezena po celý den. Husté sněžení a silný vítr navíc komplikují i silniční dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak a sníh | Foto: pixabay.com

„Několik stromů spadlo přímo na železniční trať, kde poškodily trolejové vedení. Do jednoho z nich poté narazil rychlík NN442 Bohemia. V důsledku toho bylo značně poškozeno vedení na první a druhé traťové koleji,“ řekl mluvčí Železniční společnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Kvůli nehodě nočního vlaku z Humenného do Prahy nabírají některé spoje více než tři hodiny zpoždění. Ke zraněním ale podle mluvčího nedošlo, poškozená je pouze lokomotiva.

Na úseku napadlo asi 40 centimetrů sněhu a stále hustě sněží. To celou dopravní situaci komplikuje a způsobuje další zpoždění vlaků. Kromě toho se zhoršila i plynulost dopravy na silnicích. Pro celé Slovensko také platí výstrahy před větrem, který může místy v nárazech dosahovat rychlosti až 100 km za hodinu.

Linda Nagyová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru