Německá policie zadržela v Chemnitzu dalšího muže. Hlavní podezřelý ale stále uniká

Německé úřady při razii ve městě Chemnitz zadržely v souvislosti s hledaným syrským mladíkem dalšího muže. Hlavní podezřelý je ale stále na útěku. Dvaadvacetiletý Syřan podle policie připravoval bombový útok, v jeho bytě se našlo několik set gramů výbušniny. Média spekulují, že se chystal zaútočit na některém z berlínských letišť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie při prohledávání okolí sídliště v Chemnitzu | Zdroj: Reuters

Policie od soboty pátrá po dvaadvacetiletém Syřanovi Džábiru Bakrovi, který měl podle informací německé civilní kontrarozvědky plánovat bombový útok.

Podle některých informací z tisku mohlo být terčem německé letiště v Berlíně. V sobotu byla zvýšena bezpečnostní opatření na obou tamních letištích Schönefeld i Tegel, kde také probíhají od soboty kontroly aut a autobusů.

Německá policie dál pátrá po mladém Syřanovi. Může mít u sebe zbraň nebo výbušninu

Číst článek

V sobotu navíc policie zadržela tři muže, kteří byli s podezřelým Syřanem v kontaktu. Dva zatkla na hlavním nádraží v Chemnitzu a jednoho na sídlišti Fritze Heckerta.

Pátrání vyhlásili i čeští policisté, žádné informace ale nenasvědčují tomu, že by podezřelý uprchl k českým hranicím.

„Nejsou žádné konkrétní informace, že by se tento člověk měl zdržovat na území České republiky. Je to v rámci příhraniční i mezinárodní spolupráce,“ uvedl mluvčí ústecké krajské policie Daniel Vítek.

Saská policie vyhlásila pátrání po 22letém Syřanovi | Foto: ČTK/AP

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme