Nezletilí migranti opouštějí Džungli. Z uprchlického tábora je rozvezou do center napříč Francií

Zhruba 70 autobusů budou potřebovat francouzské úřady na převoz mladistvých migrantů z tábora Džungle u Calais. Země opět apelovala na Velkou Británii, aby část nezletilých uprchlíků převzala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba dva tisíce lidí odmítá opustit uprchlický tábor u Calais zvaný Džungle, který začaly včera vyklízet francouzské úřady | Foto: Filip Nerad

Francouzské úřady ve středu zahájily přesun 1500 mladistvých migrantů, kteří původně žili v provizorním tábořišti u Calais, do uprchlických středisek po celé zemi. Informovala o tom agentura AFP. Od evakuace dospělých z tábora minulý týden žili nezletilí migranti u Calais ve vytápěných obytných kontejnerech. Francie chce, aby část z nich přijala Británie.

Časně ráno opustily tři autobusy s mladistvými migranty jejich dočasné útočiště nedaleko původního tábořiště zvaného Džungle. Podle zástupce prefektury v Calais bude třeba k převozu všech obyvatel kontejnerů kolem 70 autobusů. V jednom z dnešních transportů byl podle AP také zástupce britského ministerstva vnitra.

Migranti se naposledy modlili v táboře u Calais. Úřady improvizovaný kostel vyklidí

Číst článek

Prezident François Hollande v úterý znovu vyzval Británii, aby převzala svůj díl odpovědnosti za mladistvé obyvatele tábora u Calais, odkud francouzské úřady dospělé evakuovaly již minulý týden.

Už o víkendu stejnou výzvu britské vládě adresovala dcera zesnulého Nicholase Wintona Barbara. Winton v roce 1939 zachránil z okupovaného Československa 669 převážně židovských dětí.

Británie před časem slíbila, že přijme stovky nezletilých migrantů z Džungle. Podle Hollanda bude Londýn moci posoudit jednotlivé žádosti o azyl nezletilých v různých francouzských uprchlických centrech, kam se po nynějším převozu dostanou.

V táboře u Calais, jehož zbytky francouzské úřady zlikvidovaly v pondělí večer, žilo v určité době až 10 000 cizinců, kteří se snažili dostat z Francie tunelem pod Lamanšským průlivem do Británie.

Francouzské úřady vyklidily tábor v Calais. Na místě ale zůstávají desítky migrantů

Číst článek

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme