Osm minut ve vzduchu: Švýcarsko a Německo propojil nejkratší mezinárodní let

Společnost People's Viennaline spustila nejkratší mezinárodní linku na světě. Cestu mezi Sankt Gallenem a Friedrichshafenem, autem vzdálenými málo přes hodinu, zkrátí pouze na několik minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo typu ERJ 145, které propojí na nejkratší mezinárodní lince Švýcarsko s Německem. | Foto: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0, mautau

Německo a Švýcarsko od středy spojuje nejkratší pravidelná mezinárodní letecká linka. Města Sankt Gallen a Friedrichshafen odděluje pouze Bodamské jezero. Dvacetikilometrová vzdušná cesta mezi nimi potrvá 8 minut.

První let odstartoval v 6:30 ráno a v pracovní dny bude společnost People's Viennaline obsluhovat linku dvakrát denně. Aerolinka očekává, že spoj ročně využije asi 40 tisíc pasažérů ze Švýcarska, Německa, Rakouska a Lichtenštejnska, jak řekl její obchodní ředitel Daniel Steffen.

Podle odhadů ale jen desetina cestujících poletí pouze mezi Sankt Gallenem a Friedrichshafenem. Letadlo totiž bude pokračovat dál do Kolína nad Rýnem. Kromě turistů a lidí dojíždějících za prací by linku mohli využívat i letečtí nadšenci.

Vůbec nejkratší vnitrostátní pravidelná linka podle CNN létá mezi dvěma ostrovy u severního pobřeží Skotska. Let o délce asi jedné minuty používají hlavně místní učitelé, školáci, policista a bankéř.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme