OSN se z Aleppa nepovedlo dostat ani jednoho raněného. Viní z toho všechny bojující strany

Organizace spojených národů musela zrušit své plány na evakuaci nemocných z obležené částí Aleppa během trojdenního klidu zbraní. Mohou za to průtahy v povoleních a nejrůznější podmínky, které si daly válčící strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrské Aleppo opět terčem bombardování. Vojenské letouny intenzivně útočily na povstalecké části města | Foto: Reuters

Během třídenního klidu zbraní, který minulý týden vyhlásilo Rusko, se OSN nepodařilo z Aleppa evakuovat jediného pacienta ani člena jeho rodiny. Informovala o tom agentura Reuters. Za to, že OSN musela zrušit plány na převoz nemocných a raněných, podle organizace mohou všechny válčící strany.

Povstalci odmítají opustit Aleppo. Ostřelováním v tom brání i civilistům, tvrdí libanonská televize

Číst článek

„Evakuacím zabránilo vícero faktorů včetně zpožděných povolení od lokálních úřadů ve východním Aleppu, podmínek, které stanovily ozbrojené skupiny a nesouhlasu syrské vlády s dovozem humanitární pomoci do východní části města,“ prohlásil Stephen O'Brien, zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky a koordinátor humanitární pomoci.

Ten zároveň neskrýval své pobouření nad vzniklou situací. „Jsem rozhořčen nad tím, že osud zranitelných civilistů je bez milosti v rukou skupin, které nad něj neustále a nehanebně kladou úzké politické a vojenské zájmy,“ prohlásil. Podle Reuters se OSN do obležené části města nepovedlo dostat už od července.

Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme