Ostudné a blouznivé, odsoudil Zemanovy výroky o deportaci uprchlíků europoslanec Pittella

Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o deportaci uprchlíků jsou podle ostudné a blouznivé. Prohlásil to šéf frakce socialistů v Evropském parlamentu Gianni Pittella. Italský politik reagoval na rozhovor, který Zeman poskytl britskému listu Financial Times při návštěvě na řeckém ostrově Rhodos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní svatováclavská pouť se koná ve Staré Boleslavi. Zúčastnil se jí i prezident Miloš Zeman | Foto: ČTK

„Právě jsem si dnes přečetl ostudné a blouznivé prohlášení prezidenta Zemana z České republiky, který navrhuje naprosto nepřijatelnou zkratku týkající se ekonomických migrantů. Hovoří o jejich deportaci na řecké ostrovy. Tento způsob řešení migrace je opravdu znepokojivý,“ prohlásil Pittella na tiskové konferenci ve Štrasburku.

„Je zapotřebí přesných odpovědí také v České republice. Deportacemi nelze nic řešit,“ dodal.

Zeman: Ekonomické migranty deportujme do prázdných míst v Africe nebo na neobydlené řecké ostrovy

Číst článek

Zeman v rozhovoru, který vyšel v neděli ve Financial Times, doporučil deportovat ekonomické uprchlíky z Evropy do „prázdných míst“ v severní Africe nebo na „neobydlené řecké ostrovy“. Řekl také, že kultura muslimských uprchlíků je zásadně neslučitelná s evropskou společností. K návrhu odsunout uprchlíky na neobydlené řecké ostrovy prezident doplnil, že by si tím Řecko mohlo postupně snížit zahraniční dluh.

Orbán lže, tvrdí Pittella

Pittella v úterý komentoval také výsledky referenda o migračních kvótách, které se v neděli uskutečnilo v Maďarsku. Prakticky všichni účastníci hlasování kvóty odmítli, ale účast byla kolem 40 procent a tak jsou výsledky oficiálně neplatné.

Pittella řekl, že je rád, že „lži“ premiéra Viktora Orbána postupně hroutí při střetu se zdravým rozumem. „Většina občanů se rozhodla zůstat doma, aby vládě, která lže, vyslala jasný signál,“ prohlásil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme