Otřes mozku, vyražené zuby. Muž, kterého vyvlekli z letadla, zvažuje žalobu aerolinek

Právníci Davida Daa, pasažéra odvlečeného z letadla v Chicagu, zvažují žalobu společnosti United Airlines. Leteckou společnost viní ze šikany. Cestující podle nich utrpěl při nedělním incidentu zranění.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z letadla ho vyvlekli cestujícího násilím. Několik pasažérů si celý incident natočilo. | Foto: reprofoto Youtube

K incident na palubě amerických aerolinek došlo v neděli. David Dao se odmítnul vzdát svého místa v letadle, odkud ho poté vyvlekla letištní ochranka. Jeho právníci následně ve čtvrtek na první tiskové konferenci potvrdili, že zvažují žalobu.

Advokát Thomas Demetrio potvrdil, že cestující David Dao utrpěl při incidentu otřes mozku, zlomeninu nosu, zranění dutin a přišel o dva přední zuby.

Ze zodpovědnosti právníci viní leteckou společnost United Airlines i letištní policii. Žalobu chtějí podat, jakmile skončí vyšetřování. David Daa v neděli ze svého místa na přeplněném letu vyvlekla letištní policie, poté, co se odmítnul sedadla na pokyn společnosti vzdát.

Generální ředitel United Airlines Oscar Munoz se omluvil, připustil, že se cestující nedopustil ničeho špatného a řekl, že firma předhodnotí současnou praxi. Video zachycující incident oběhlo celý svět a spustilo výzvy k bojkotu aerolinek.

 

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme