Pád letadla na Maltě nepřežili tři úředníci z francouzského ministerstva obrany a dva podnikatelé

Nejméně pět lidí zemřelo po pádu malého letadla na Maltě. To havarovalo krátce po startu z letiště ve městě Luqa jen kousek od ranveje. Na místě vzplanul mohutný požár. Z lidí na palubě neštěstí nikdo nepřežil, všechny oběti byly francouzské národnosti. Ministr obrany Jean-Yves Le Drian uvedl, že tři z obětí pracovali pro jeho resort. Další dva lidé byli soukromými podnikateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pád letadla s úředníky agentury Frontex nepřežilo pět lidí. Místo nehody prohledávají záchranáři | Foto: Reuters

Francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian v prohlášení uvedl, že ministerstvo prošetřuje příčinu nehody.

K nehodě došlo v 5.30 ráno. Letadlo mířilo podle zaměstnanců letiště do libyjské Misuráty. Záběry televizních kamer ukazují, jak plameny stoupaly nad troskami letadla nedaleko ranveje a k obloze stoupá hustý černý kouř. Kvůli nehodě jsou odloženy všechny mezinárodní lety na Maltu i z ní.

Podle původních zdrojů z maltského letiště měli na palubě letadla cestovat úředníci z hraniční agentury Frontex. Organizace vydala prohlášení, ve kterém informuje o tom, že letadlo agentura nevyslala. Později také vyvrátila, že by v letadle byli její zaměstnanci.

Zdeněk Novák, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme