Po nedělním útoku zadrželi Izraelci 31 Palestinců. Země se obává dalších násilností

Nedělní střelba na tramvajové zastávce v Jeruzalémě zanechala dva mrtvé a osm zraněných. V souvislosti s ní tamní policie zadržela rodinu útočníka i další Palestince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští policisté v Jeruzalémě zajistili místo střelby | Foto: Reuters

Izraelské úřady zadržely po nedělním útoku v Jeruzalémě desítky Palestinců. Útok, při kterém bylo postřeleno osm lidí, z nichž dva vážným zraněným podlehli, vyvolal obavy z nového rozdmýchání násilností během židovského svátku smíření Jom Kipur, který připadá na tento týden, uvedla agentura AFP.

Mezi zadrženými je 31 Palestinců, kteří se chtěli účastnit oslav na památku útočníka, a rovněž členové jeho rodiny z východního Jeruzaléma. Jak uvedla policejní mluvčí Luba Samriová, dalších 15 Palestinců bylo zadrženo, když házeli zápalné lahve a kameny na příslušníky bezpečnostních složek ve východním Jeruzalémě.

Palestinský útočník v Jeruzalémě zastřelil dva lidi. Další jsou zranění

Číst článek

Devětatřicetiletý Palestinec v neděli přijel vozem k tramvajové zastávce plné lidí a zahájil palbu, přičemž vážně zranil jedenu z čekajících žen. Pak pokračoval v jízdě a postřelil jinou ženu sedící v autě. Před policisty, kteří ho pronásledovali na motorkách, ujížděl směrem do východní části města. Aby se pronásledovatelů zbavil, muž nakonec zastavil, vystoupil z auta a začal střílet. Jednoho z policistů přitom vážně zranil. Během přestřelky byl útočník sám zabit. Na následky zranění později zemřela šedesátiletá Izraelka a izraelský policista.

Střelba se odehrála v době zvýšeného napětí, kdy v souvislosti se židovskými svátky navštěvuje mnohem více Izraelců posvátná místa na Chrámové hoře v Jeruzalémě. V oblasti se nacházejí dvě významné mešity, ale v minulosti tam býval i židovský chrám. Právě kvůli sporům o toto místo se loni v září rozpoutala vlna násilností, při které zahynulo již 232 Palestinců, 36 Izraelců, dva Američané, jeden Jordánec, jeden občan Eritreje a jeden Súdánec. Většina Palestinců byli útočníci přistižení při činu, ostatní zemřeli při protestech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme