Po porážce jsem nechtěla vyjít z domu, přiznala Clintonová v prvním projevu na veřejnosti

Hillary Clintonová poprvé od porážky v amerických prezidentských volbách promluvila na veřejnosti. Na dobročinném shromáždění ve Washingtonu přiznala, že po vyhlášení výsledků minulý týden nechtěla vyjít z domu. Přítomné ale vyzvala, aby i přes zklamání z vítězství Donalda Trumpa nepřestávali bojovat za svou zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová poprvé od volební porážky promluvila před svými příznivci | Foto: Reuters

„Vím, že to není jednoduché. Minulý týden si spousta lidí kladla otázku, jestli Amerika je taková, jak jsme si mysleli,“ prohlásila poražená Clintonová ve Washingtonu.

„Chci vám říct, že Amerika za to stojí. Naše děti za to stojí. Věřte v naši zemi, bojujte za její hodnoty a nikdy to nevzdávejte,“ vyzvala.

Clintonová: Za mou porážku ve volbách může ředitel FBI

Číst článek

Svou řeč pronesla bývalá americká ministryně zahraničí na výroční schůzi Nadace na ochranu dětí, kde v 70. letech začínala svou právnickou kariéru.

Clintonová prohrála ve volbách minulý týden boj o post 45. prezidenta Spojených států proti republikánovi Donaldu Trumpovi.

Iva Kestřánková, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme