Policie: Atentátník z Londýna jednal sám. Možná nikdy nepochopíme, proč to udělal

Londýnská policie stále věří, že útočník Khalid Masood, který ve středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, jednal osamoceně. Nic nenasvědčuje, že by byly plánovány další útoky, uvedly podle zpravodajského serveru BBC policejní zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě útoku v Londýně, který proběhl na rok přesně po útocích v Bruselu, došlo opět k zádrhelu v práci bezpečnostních složek | Foto: ČTK/AP, Tim Ireland | Zdroj: ČTK

Policie po atentátu zadržela 12 lidí kvůli podezření z přípravy teroristického útoku, ve vazbě zůstávají dva lidé, jeden z nich byl zadržen v neděli.

„Musíme se všichni smířit s tím, že možná nikdy nepochopíme, proč to udělal. Tato informace mohla zemřít s ním," prohlásil policista Neil Basu. Masooda, který nejprve najel do kolemjdoucích autem a poté zaútočil nožem, později zastřelila policie.

Útok v Londýně. Policie propustila devět z jedenácti zadržených, nikoho neobvinila

Číst článek

„Stále jsme přesvědčeni, že Masood jednal ten den sám. Nemáme žádné tajné informace, které by naznačovaly, že jsou plánovány další útoky," řekl policista.

„Ovšem i v případě, že svůj čin připravoval sám, se musíme pokusit objasnit, proč tento neslýchaný čin spáchal, abychom Londýňany uklidnili a poskytli odpovědi na otázky rodin obětí i přeživších," dodal.

Londýn se s útokem vyrovná, věří Petr Čech. Od jízdy centrem ho odradila zpráva

Číst článek

„Jsme odhodláni zjistit, zda Masood byl osamělý vlk inspirovaný teroristickou propagandou, nebo jestli ho k činu jiní povzbuzovali, zda ho někdo podporoval, či dokonce řídil," řekl policista, který současně vyzval lidi, kteří Masooda znali, aby se přihlásili policii.

V Birminghamu, Manchesteru a Londýně bylo po atentátu zatčeno 12 podezřelých, devět z nich policie propustila bez dalšího stíhání. Desátou propuštěnou je žena, která vazbu opustila na kauci. Od 23. března je zadržován osmapadesátiletý muž, který byl dopaden v Birminghamu. Z tohoto anglického města je i třicetiletý muž zadržený v neděli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme