Policie: Atentátník z Londýna jednal sám. Možná nikdy nepochopíme, proč to udělal

Londýnská policie stále věří, že útočník Khalid Masood, který ve středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, jednal osamoceně. Nic nenasvědčuje, že by byly plánovány další útoky, uvedly podle zpravodajského serveru BBC policejní zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě útoku v Londýně, který proběhl na rok přesně po útocích v Bruselu, došlo opět k zádrhelu v práci bezpečnostních složek | Foto: Tim Ireland | Zdroj: ČTK

Policie po atentátu zadržela 12 lidí kvůli podezření z přípravy teroristického útoku, ve vazbě zůstávají dva lidé, jeden z nich byl zadržen v neděli.

„Musíme se všichni smířit s tím, že možná nikdy nepochopíme, proč to udělal. Tato informace mohla zemřít s ním," prohlásil policista Neil Basu. Masooda, který nejprve najel do kolemjdoucích autem a poté zaútočil nožem, později zastřelila policie.

Útok v Londýně. Policie propustila devět z jedenácti zadržených, nikoho neobvinila

Číst článek

„Stále jsme přesvědčeni, že Masood jednal ten den sám. Nemáme žádné tajné informace, které by naznačovaly, že jsou plánovány další útoky," řekl policista.

„Ovšem i v případě, že svůj čin připravoval sám, se musíme pokusit objasnit, proč tento neslýchaný čin spáchal, abychom Londýňany uklidnili a poskytli odpovědi na otázky rodin obětí i přeživších," dodal.

Londýn se s útokem vyrovná, věří Petr Čech. Od jízdy centrem ho odradila zpráva

Číst článek

„Jsme odhodláni zjistit, zda Masood byl osamělý vlk inspirovaný teroristickou propagandou, nebo jestli ho k činu jiní povzbuzovali, zda ho někdo podporoval, či dokonce řídil," řekl policista, který současně vyzval lidi, kteří Masooda znali, aby se přihlásili policii.

V Birminghamu, Manchesteru a Londýně bylo po atentátu zatčeno 12 podezřelých, devět z nich policie propustila bez dalšího stíhání. Desátou propuštěnou je žena, která vazbu opustila na kauci. Od 23. března je zadržován osmapadesátiletý muž, který byl dopaden v Birminghamu. Z tohoto anglického města je i třicetiletý muž zadržený v neděli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme