Policie rozbila gang převaděčů. Do Německa dostali na 350 uprchlíků

Německé policii se povedlo odhalit organizovanou skupinu převaděčů, která pašovala do země uprchlíky. Policisté prohledávali byty a kanceláře ve čtyřech spolkových zemích. Razie v Severním Porýní-Vestfálsku, Hessensku, Berlíně a Bádensku Würtembersku se účastnilo na 150 policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté zasahovali proti radikálním islamistům mimo jiné v Berlíně | Foto: Reuters

V Berlíně vyšetřovatelé zároveň zadrželi 35 letého muže pocházejícího z Egypta. Převaděčská skupina podle informací policie dostala do Německa na 350 uprchlíků, zejména ze Sýrie, a to zčásti ve velmi nedůstojných podmínkách. Podle odhadu si tímto způsobem přišli převaděči v přepočtu na čtyři miliony korun.

Jen před dvěma týdny přitom stovky německých policistů provedli razie v deseti spolkových zemích. Cílem zásahu, v rámci kterého 15. listopadu policisté prohledali přes 200 mešit, bytů, kanceláří a skladů, byla skupina radikálních islamistů, takzvaných salafistů. Tu vyšetřovatelé podezřívají z podpory ozbrojeného džihádu a rekrutování bojovníků pro Islámský stát.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme