Používáte dvojí metr, zaútočil tým Clintonové na šéfa FBI

Volební tým Hillary Clintonové v pondělí zaútočil na ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování Jamese Comeyho. Ten zveřejnil informaci o dalších problematických e-mailech, o hackerských útocích na demokratickou stranu ale mlčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová na sjezdu Demokratické strany | Foto: Disney, flickr.com, CC BY-ND 2.0, ABC Television Group

Informace o dalším e-mailovém souboru prezidentské kandidátky Clintonové se objevila minulý týden. Podle amerických médií v souvislosti s tím šéf FBI James Comey odmítl veřejně připsat hackerské útoky zacílené na ovlivnění voleb Rusku. Manažer kampaně Hillary Clintonové proto šéfa FBI obvinil z používání dvojího metru.

FBI sice nijak nezpochybnila roli Rusů, Comey však s odkazem na blížící se datum voleb nechtěl, aby se jeho úřad podílel na veřejném oznámení tohoto faktu.

FBI objevil u Clintonové nové e-maily. Prozkoumáme, jestli nejsou tajné, oznámil

Číst článek

„Není možné vidět v tom cokoli jiného než do nebe volající používání dvojího metru," prohlásil podle televize CNN volební manažer Clintonové Robby Mook. Ten také vyzval Comeyho, aby neprodleně vysvětlil, proč nepřistupuje stejně ke kauze potenciálně škodící Donaldu Trumpovi jako k problému zasahujícímu Clintonovou.

Podle některých nepotvrzených obvinění byly ruské útoky zacíleny na to, aby pomohly Trumpovi v boji o Bílý dům, jeho přístup k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi je totiž o poznání vstřícnější než přístup jeho sokyně.

FBI objevila nové e-maily Clintonové už před několika týdny, tvrdí zdroje blízké vyšetřování

Číst článek

Clintonová Comeyho postoj označila za „hluboce znepokojivý". Vyzvala ho, aby zveřejnil kompletní fakta o nově objeveném souboru. Stále totiž není jasné, o kolik e-mailů jde a co vlastně obsahují. Comey se však až do voleb nehodlá k aféře dále vyjadřovat.

Prezident Barack Obama v pondělí šéfa FBI podpořil, když ústy svého mluvčího prohlásil, že věří v jeho bezúhonnost a v to, že nechtěl ovlivnit prezidentské volby.

FBI o nových e-mailech Clintonové podle amerických médií ví už od začátku října, ale informaci o nich rozšířila až těsně před datem voleb. Comey ale tvrdí, že se o nich dozvěděl ve čtvrtek, tedy den před zveřejněním zprávy o jejich existenci.

Comeyho počínání neodsoudili jen demokraté, ale i část republikánů. Naopak Trump využil nové informace k útokům na svou soupeřku, na níž se v průzkumech veřejného mínění začal po nedávném propadu mírně dotahovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme