Pozůstalí chtějí znovu vzbudit zájem o ztracený malajsijský let. Vyrazili na Madagaskar

Pozůstalí po pasažérech ztraceného letu MH370 cestují na Madagaskar. Chtějí tak podpořit obnovení pátracích operací. Boeing malajsijských aerolinek převážel 239 cestujících. Z radarů se ztratil krátce po startu před dvěma lety. Letečtí experti našli několik kusů letounu v Indickém oceánu u východního pobřeží Afriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní pasažérů si připomínají dva roky od zmizení letu MH370 | Foto: Reuters

Pozůstalí z Číny, Malajsie a Francie chtějí svou cestou na Madagaskar znovu nastartovat pátrání.

„Doufáme, že naší cestou a tím, že budeme rozdávat letáky a mluvit s neziskovými organizacemi, znovu vzbudíme zájem o ztracené letadlo,“ říká Grace Nathanová, jejíž matka byla v letadle.

Rodiny obětí chtějí na Madagaskaru rozdávat i prospekty, podle kterých by místní obyvatelé měli poznat kusy letadla. Z analýzy nalezených částí vyplývá, že se boeing nepokoušel o nouzové přistání na vodě a před zřícením prudce klesal.

Nové zjištění: let MH370 malajsijských aerolinií před zřícením prudce klesal

Číst článek

Podle nových zjištění Boeing 777 s 239 lidmi na palubě nepadal do moře kontrolovaně. Nikdo totiž neaktivoval takzvané vztlakové klapky, což by piloti měli udělat, pokud by se snažili o nouzové přistání na vodě.

Let malajsijských linek z Kuala Lumpuru do Pekingu vyrazil na začátku března 2014. Letadlo zmizelo z radarů asi 20 minut po startu. Záchranáři po něm nejdříve pátrali v Jihočínském moři, ale později se ukázalo, že letoun změnil kurz na jihozápad od Indického oceánu. Dodnes nikdo neví proč.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme