Práce nejdříve pro Američany, až pak pro cizince. Trump chce zpřísnit vydávání pracovních víz

Americký prezident Donald Trump chce zpřísnit pravidla vydávání pracovních víz pro cizince. Je to součást jeho kampaně „Amerika na prvním místě“, která má zajistit pracovní příležitosti Američanům. Změna pravidel by mohla dopadnout na americké technologické společnosti, které často najímají vysoce kvalifikované zaměstnance ze zahraničí.

Washington/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Donald Trump ohlásil zpřísnění vízového programu pro kvalifikované zahraniční pracovníky během návštěvy jedné z továren ve Wisconsinu, cílem změn je podle něj přimět firmy, aby při najímání nové pracovní síly dávaly přednost americkým zaměstnancům.

Vízový program je určen především pro specializované profese ve vědě, technickém inženýrství či programování. Kritikové ale tvrdí, že je zdrojem levné pracovní síly ze zahraničí.

Ročně Spojené státy rozdělují 65 tisíc víz tohoto typu v loterii, nový systém by měl zavést hodnocení případ od případu. Nejvíc držitelů podobných víz pochází z Indie.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme