Před tureckým konzulátem v Bruselu se střetli Erdoganovi odpůrci a příznivci, na místě jsou ranění

Před tureckým konzulátem v Bruselu bylo ve čtvrtek při střetech mezi příznivci a odpůrci tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zraněno několik lidí, kteří tam přišli hlasovat v tureckém ústavním referendu. Informovala o tom belgická média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan | Foto: Yasin Bulbul | Zdroj: ČTK

Kurdská agentura Firat News píše, že zraněni byli tři Kurdové, jeden z nich utrpěl vážná zranění. Bruselská policie zatím pouze uvedla, že před konzulátem se stal incident, při kterém několik osob utrpělo zranění. O povaze újmy na zdraví nic bližšího neuvedla.

„Lidé byli převezeni k ošetření. Událost vyšetřujeme," sdělila policejní mluvčí. Firat News tvrdí, že útok spáchali příznivci strany AKP tureckého prezidenta Erdogana, jenž tvrdě postupuje proti zakázané Straně kurdských pracujících (PKK). Ta vede od roku 1984 ozbrojený boj za autonomní Kurdistán.

Rozšíří se Erdoganovy pravomoce? Začíná referendum, kvůli němuž se Turci rozhádali s Evropou

Číst článek

Představitelé hasičů řekli serveru rtl.be, že sanitky odvezly do nemocnice čtyři lidi. Mezi zraněnými je podle portálu i žena, která je známou postavou bruselské kurdské komunity.

V Turecku se referendum, které má výrazně posílit pravomoci hlavy státu, uskuteční 16. dubna. Podle kritiků by ale změny učinily z Erdogana prakticky neomezeného vládce. Turečtí občané žijící v Belgii mohli začít své hlasy odevzdávat 27. března. Volit mohou do 9. dubna, podobně jako zástupci tureckých menšin jinde v cizině.

Ankara se v souvislosti s referendem dostala v uplynulých týdnech do konfliktu s několika evropskými zeměmi. Nizozemsko a Německo obvinilo Turecko z nacistických praktik kvůli tomu, že v těchto zemích bylo zakázáno několik agitačních vystoupení tureckých politiků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme