Předčasné volby musí odsouhlasit britská Dolní sněmovna. Souhlasit musí dvě třetiny poslanců

Vyhlášení předčasných parlamentních voleb na 8. června by ve středu měla potvrdit britská Dolní sněmovna. Ke schválení plánu premiérky Theresy Mayové je zapotřebí souhlasu dvou třetin poslanců. Předseda opoziční Labour Party Jeremy Corbyn vypsání voleb podpořil.

Londýn/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová | Zdroj: Reuters

Corbyn předčasné volby výslovně přivítal, a označil je za šanci, jak zastavit vládní politiku úsporných opatření. Podle Guardianu si ale část labouristických poslanců myslí, že by si Jeremy Corbyn měl svůj postoj rozmyslet.

Britská premiérka chce kvůli brexitu předčasné volby, opozice není proti

Číst článek

Podle průzkumů se totiž pro největší opoziční stranu rýsuje drtivá porážka. Premiérka Mayová vnímá hlasování jako šanci pro větší stabilitu pro jednání o odchodu Británie z Evropské unie.

Ministryně vnitra Amber Ruddová pro BBC uvedla, že případné získání velké parlamentní většiny dá premiérce Mayové šanci uzavřít kompromisy při jednání v rámci Evropské unie.

 

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme