Při útoku na dům pro mnichy a jeptišky zemřela jedna žena. Policie pátrá po neznámém pachateli

Neznámý muž vtrhl v noci do domova pro řeholníky seniory na jihu Francie v blízkosti města Montpellier. Podle informací z místa zabil jednu ženu, která objekt hlídala, a potom utekl. Speciální policejní jednotky po něm nadále pátrají. V domově žije asi 70 mnichů a jeptišek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý muž vtrhl v noci do domova pro kněží na jihu Francie | Foto: Reuters

Domov důchodců je v tento moment obklíčen policisty, přiletěly také speciální vrtulníky z Francie. Podle prokurátora nic nenasvědčuje tomu, že vražda souvisí s islámským terorismem.

Policie podle agentury Reuters pátrá po ozbrojeném muži, který v noci napadl domov asi 70 seniorů. Prozkoumávají také podezřelé vozidlo, ve kterém našli repliku zbraně.

Pomoc měla v noci zavolat jedna z pečovatelek, které se povedlo rozvázat svázané ruce. U vchodu do budovy pak policie našla ubodanou ženu, která domov hlídala.

„Bezpečnostní jednotky evakuovaly všechny obyvatele domova, nyní jsou v pořádku a bezpečí,“ uvedl pro Reuters tamní policista s tím, že prohledávání budovy je už u konce.

V domově důchodců v Montpellier žijí mniši a také několik jeptišek. Podle Reuters jde také o misionáře, kteří pracovali v Africe. Jeden z tamních obyvatel pro AFP řekl, že většina z nich se už špatně sama pohybuje, proto jsou velice zranitelní.

Jan Šmíd, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme