Přiznání za převoz do Česka jsem nenabídl. To advokát bez mého vědomí, tvrdí Krejčíř

Český podnikatel Radovan Krejčíř odmítá, že by nabídl své přiznání výměnou za převezení z Jihoafrické republiky zpátky do vlasti. Za dopisem prý stojí jeho advokát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013 | Foto: Robert Mikoláš

Radovan Křejčíř tvrdí, že nežádal o převezení z Jihoafrické republiky do Česka výměnou za přiznání. Dopis s žádostí prý napsal advokát bez jeho vědomí. Informovala o tom jihoafrická média.

V dopisu se uvádí, že se podnikatel přizná k obviněním výměnou za souběžné desetileté tresty za každý ze svých zločinů. Taky z něho vyplývá, že Krejčíř zkorumpoval vysoké představitele jihoafrické policie a justice.

Krejčířův obhájce James Grant minulý týden požádal soud o psychiatrický posudek na svého klienta. Uvedl, že Krejčíř trpí bludy a nerozumí soudním postupům. Tuto středu ale jihoafrický nejvyšší soud žádost zamítl.

Soudce Winston Msimeski prohlásil, že pro vyšetření nevidí důvody, a souhlasil s prokurátorem, že žádost je pokusem zdržet již několikrát odložené soudní jednání.

Za vydání do Česka se přiznám k obviněním a udám zkorumpované úředníky, nabízí Krejčíř

Číst článek

V Jihoafrické republice Krejčíř čelí stíhání v několika kauzách. Zatím byl usvědčený v jednom procesu. Za únos a mučení dostal 35letý trest. V jiném případě je obžalovaný z podílu na vraždě Libanonce Sama Issy.

ČTK, Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme