Průzkumy na straně Clintonové. Den před volbami vede o tři procenta, uvádí Bloomberg

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová má tříprocentní náskok nad republikánem Donaldem Trumpem. Vychází to z finálního předvolebního průzkumu agentury Bloomberg vydaného v pondělí. Podle průzkumu CBS vede demokratka o čtyři procentní body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Clintonová vede podle agentury Bloomberg o tři procenta (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Průzkum uvádí, že Clintonová je před Trumpem 44 ku 41 procentům. Libertariánský kandidát Gary Johnson je podle průrkumu na 4 procentech a Jill Steinová ze Strany zelených na 2 procentech.

Podle průzkumu televize CBS ze stejného dne demokratka vede o čtyři procentní body před svým republikánským sokem, a to 45 ku 41 procentům.

Celostátní průzkum listu The Washington Post a televize ABC, který vyšel v neděli, uvádí, že Clintonová zvýšila náskok před Trumpem ze čtyř na pět procentních bodů.

V anketě WP a ABC se jí daří lépe den ode dne, z pátečního tříbodového vedení vzrostl v sobotu náskok na čtyři body a v anketě publikované v neděli nad ránem činí pět procentních bodů, když by jí hlas dalo 48 procent lidí proti 43 rozhodnutým volit Trumpa.

Průzkum přitom vychází z opakovaného dotazování během několika dnů, jehož výsledek je poté zprůměrován. Clintonová nepatrně zvýšila náskok i v nejnovějším průměru celostátních průzkumů zveřejňovaném serverem RealClearPolitics, v němž vede o necelé dva procentní body.

Kvíz: Vše okolo voleb prezidenta USA. Projdete cestou do Bílého domu?

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru