Rozhodnou afroameričtí voliči výsledek voleb? Clintonové se je nedaří zmobilizovat

V předběžném hlasování v amerických prezidentských volbách zatím odevzdalo hlasy méně černošských voličů než před čtyřmi lety. Odliv tradičně demokratických hlasů může znamenat velký problém pro Hillary Clintonovou, se kterou podle posledních průzkumů svádí republikán Donald Trump vyrovnaný souboj.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se zdraví s voliči v Lauderhillu na Floridě

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se zdraví s voliči v Lauderhillu na Floridě | Zdroj: Reuters

Na předběžné hlasování se oba tábory kandidátů soustředí s intenzitou, jakou historie nepamatuje.

Dosavadní údaje ale naznačují, že Hillary Clintonová nedokázala zmobilizovat černošské voliče tak jako současný americký prezident Barack Obama.

FBI připomněla Clintonovu kontroverzní milost. Může krok poškodit Hillary v boji o Bílý dům?

Číst článek

Těsný souboj v posledních dnech nejvíce ovlivňuje zásah FBI, který obnovil vyšetřování kauzy e-mailů Hillary Clintonové. Demokratická kandidátka a její tým přesvědčují voliče, že se nic nového neobjevilo. Průzkumy ale naznačují, že Donald Trump má nyní na vítězství prakticky stejnou šanci. Například v Nevadě a na Floridě demokratka ztratila nedávný náskok.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme