Ruská stíhačka havarovala při pokusu o přistání na letadlové lodi. Pilot se katapultoval

Ve Středozemním moři spadl ruský stíhací letoun MiG 29 při pokusu o přistání na palubě letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Pilotovi se nic nestalo, před nehodou se úspěšně katapultoval, informovala agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský válečný letoun vstoupil do tureckého vzdušného prostoru v sobotu u města Yayladagi a dvě turecké stíhačky F-16 ho přinutily k návratu do syrského prostoru. | Foto: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Podle ministerstva obrany byl letoun na cvičné misi a havárii způsobila nehoda. MiG 29 havaroval několik kilometrů před jedinou ruskou letadlovou lodí. „Pilotovo zdraví nic neohrožuje, je připraven k plnění dalších úkolů,“ citoval TASS armádní komuniké. Není jasné, co havárii způsobilo. Letecké operace ale přerušeny nebyly.

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov od začátku listopadu operuje ve východním Středomoří, u syrského pobřeží. Bojovou skupinu společně s letadlovou lodí tvoří doprovodná plavidla Petr Veliký, Severomorsk a Viceadmirál Kulakov.

Americké stíhačky se srazily nad Tichým oceánem. Jeden z pilotů se musel katapultovat

Číst článek

Minulý týden oznámila ruská agentura Interfax, že už několik dní nad Sýrií přelétávají letouny z letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Ty údajně mapují území a připravují útoky.

Jediná ruská letadlová loď, spuštěná na vodu v roce 1985, je podle západních vojenských expertů zastaralá, neodpovídá technickým řešením a je pro bojové operace nevyhovující. Admirál Kuzněcov je jedinou lodí této třídy, protože sesterská loď Varjag nebyla nikdy dokončena a byla prodána do Číny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru