Rusko obnovilo bombardování syrských provincií Idlíb a Homs. Poprvé použilo i letadlovou loď

Do ruské protiteroristické operace v Sýrii se poprvé zapojila letadlová loď Admirál Kuzněcov. Potvrdil to ruský ministr obrany Sergej Šojgu na poradě s prezidentem Vladimirem Putinem. Z paluby Admirála Kuzněcova odstartovaly bombardéry Su-33, které zaútočily na pozice islámských radikálů v provinciích Idlíb a Homs, řekl Šojgu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k syrským břehům | Foto: Wikimedia Commons

Nejméně čtyři ruské rakety s plochou dráhou letu Kalibr podle arabských internetových stránek al-Mazdar zasáhly cíle na jihu provincie Aleppo. Ministr obrany Sergej Šojgu potvrdil odpálení raket Kalibr z fregaty Admirál Grigorovič.

Letadla z Admirála Kuzněcova dosud podnikala jen cvičné a průzkumné lety. Šojgu prohlásil, že nálety proti radikálním hnutím Islámský stát a Fronta dobytí Sýrie, dříve známé jako An-Nusra, budou pokračovat. Agentury Reuters i AP poznamenaly, že ministr ve výčtu cílů nezmínil Aleppo, ale jen provincie Idlíb a Homs. "Údery jsou zamířeny na sklady zbraní, shromaždiště teroristů a jejich výcviková střediska i na zbrojní továrny," řekl Šojgu.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme