Rusko prodloužilo jednostranný klid zbraní v Aleppu. Civilistům dá na odchod ještě 24 hodin

Zhruba 300 tisíc civilistů dostalo od ruské a syrské armády ještě den na opuštění povstaleckých části Aleppa. Možnost odejít zatím téměř nikdo nevyužil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrské Aleppo čelí dalším náletům | Foto: Reuters

Povstalecké části Aleppa budou ušetřené náletů nejméně do pátku odpoledne. O prodloužení jednostranného klidu zbraní rozhodla ruská a syrská armáda. Vojenské vrtulníky shazují civilistům letáky s poslední výzvou, aby obklíčené čtvrtě bezpečně opustili.

OSN se v pátek pokusí evakuovat alespoň nemocné a zraněné. Do východního Aleppa se už několik měsíců nedostávají léky ani potraviny.

Povstalci odmítají opustit Aleppo. Ostřelováním v tom brání i civilistům, tvrdí libanonská televize

Číst článek

V povstaleckých částech města je až 300 tisíc civilistů. Třetina z nich jsou podle OSN děti. Možnost evakuace bezpečnými koridory ale zatím skoro nikdo nevyužil. Lidé v obklíčených čtvrtích naopak demonstrovali proti údajnému plánu Asadova režimu na jejich nucené přesídlení.

Oblast ovládá asi sedm tisíc ozbrojenců různých povstaleckých frakcí. Asi desetinu z nich tvoří džihádisté Fronty dobytí Sýrie. Právě jejich odchod by mohl podle Ruska uchránit východní Aleppo před dalším bombardováním.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru