Rusko průběh voleb nezvrátí. Může se ale snažit zpochybnit výsledky, varují americké tajné služby

Americké zpravodajské služby tvrdí, že Rusko nemůže zvrátit průběh prezidentských voleb ve Spojených státech. Několikaměsíční ruská kampaň zaměřená na narušování principů americké demokracie ale podle tajných služeb může pokračovat i po úterním hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Severní Karolínu svádí Hillary Clintonová a Donald Trump stále boj (fotokoláž) | Foto: Reuters

Jedním z hlavních důvodů, proč cizí země nemá moc šancí ovlivnit přímo výběr prezidenta, je decentralizovaný způsob voleb a samotná velikost Spojených států.

Tajné služby ale podle listu The Washington Post varují před možností zpochybňování výsledků a dalšími způsoby zasévání pochybností.

Na cestě předvolební Amerikou: Trump zmírní přísná pravidla moštárny, doufá rodinný podnik z Wisconsinu

Číst článek

Vláda současného prezidenta Baracka Obamy je přesvědčena, že právě Rusko stojí za krádeží velkého množství dokumentů z počítačů Demokratické strany, které se pak objevily na WikiLeaks. Samotný zakladatel serveru Julian Assange ale ze svého útočiště na ekvádorské ambasádě v Londýně propojení s Moskvou popřel.

Průzkumy po zveřejnění zpráv o nových znepokojivých informacích FBI o elektronické poště Hillary Clintonové signalizovaly ztrátu jejího náskoku. Některé dokonce ohlásily jednoprocentní vedení Trumpa.

Podle ve středu zveřejněného průzkumu Reuters/Ipsos by se ale pro Clintonovou vyslovilo 45 procent osob, které jsou rozhodnuty jít k volbám. Jejího oponenta by podpořilo 39 procent z nich.

Kdo se stane novou hlavou státu, američtí voliči rozhodnou 8. listopadu.

Jan Bumba, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme