Ruský bankéř Burjakov odsouzený v USA za špionáž byl propuštěn

Ruský bankéř Jevgenij Burjakov, který byl loni v roce 2016 ve Spojených státech odsouzen na dva a půl roku vězení kvůli špionáži, byl předčasně propuštěn z vězení, předán imigračnímu úřadu a bude deportován do Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostnatý plot | Foto: Fotobanka Pixabay

Uvedla to v sobotu agentura TASS s odvoláním na mluvčího věznice v Elktonu v Ohiu, kde si Burjakov trest odpykával, a na právní kancelář, která ho zastupovala u soudu.

Podle mluvčího věznice byl Burjakov propuštěn již v pátek.

CBS News v pátek napsala, že se jí podařilo získat dokumenty vězeňského úřadu, podle kterých bude Burjakov propuštěn za dobré chování.

Mluvčí imigračního úřadu pak potvrdil, že úřad převezme Burjakova v sobotu po jeho propuštění a deportuje ho do Ruska. Přesný termín jeho převozu však neuvedl s tím, že úřad z bezpečnostních důvodů zveřejňuje informace o termínu deportace až dodatečně.

Burjakov byl odsouzen v květnu 2016 k vězení a pokutě 10 000 USD (254 000 Kč). Burjakov pracoval jako zástupce ředitele pobočky ruské státní banky VEB v New Yorku.

Byl zatčen v lednu 2015 a obviněn, že pod pláštíkem bankéře provozoval špionáž, spolu s dvěma ruskými diplomaty nezákonně shromaždoval citlivé ekonomické informace týkající se možných amerických sankcí proti Rusku. Burjakov se k činu přiznal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme