S Trumpem se kvůli zmatkům v jeho týmu nedokážou spojit zahraniční státníci, píší The New York Times

Nově zvolený americký prezident Donald Trump popírá zprávy o chaosu při sestavování svého vládního týmu. Předávání moci v Bílém domě provázejí průtahy, vyhazovy a vnitřní spory mezi republikánovými poradci. Kritice čelí i kandidát na post ministra zahraničí Rudolph Giuliani, a to kvůli možnému střetu zájmů během svého dřívějšího podnikání v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz amerických prezidentských voleb Donald Trump | Zdroj: Reuters

The New York Times uvedly, že se s Trumpem kvůli zmatkům nedokáží spojit zahraniční státníci. Vítěz amerických prezidentských voleb ale list za zprávy zkritizoval. Podle jeho týmu nově zvolený prezident i viceprezident mluvili už s téměř třicítkou světových lídrů.

Ve čtvrtek se s Donaldem Trumpem v New Yorku jako první zahraniční představitel sejde tváří v tvář japonský premiér Šinzó Abe.

Předpovídal jeho vítězství, teď profesor věstí, že Trumpa zažalují. Impeachment by ho mohl připravit o funkci

Číst článek

Newyorský starosta Bill de Blasio během osobní schůzky varoval Trumpa, že udělá vše pro ochranu přistěhovalců před deportací. Podobně se vyjádřili i starostové dalších velkých měst, včetně Los Angeles, San Francisca, Chicaga, Bostonu, Filadelfie a Washingtonu.

Republikán totiž slíbil deportovat až tři miliony imigrantů, kteří mají údajně záznam v trestním rejstříku.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme