Saudskému princi soud nařídil bičování a vězení. Co provedl, úřady neprozradily

Jednoho ze saudských princů zbičovali, informovala agentura Reuters s odvoláním na středeční zprávy saudskoarabských médií. Trest nařídil soud, který blíže neupřesněného člena vládnoucí rodiny zároveň poslal i do vězení. Není ale známo kvůli čemu. Před méně než měsícem dalšího prince popravili za vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Prince zbičoval v pondělí ve vězení ve městě Džidda policista, a to po prohlídce, která měla určit, jestli je trestaný dostatečně zdravý.

Saudská královská rodina je velmi početná a titul princ či princezna má většina z jejích tisíců členů. Jeden z princů byl v říjnu popraven, podle tamních zdrojů poprvé od sedmdesátých let. Soud ho shledal vinným z vraždy. Uživatelé sociálních sítí to označovali za důkaz rovnosti před islámským právem.

Saúdská Arábie čelí první žalobě kvůli útokům z 11. září jen dva dny po přijetí zákona

Číst článek

Saúdská Arábie, rodiště islámu, se hlásí k takzvanému wahhábismu, což je fundamentalistická škola sunnitského islámu. Kontrolu nad soudním systémem mají duchovní.

Podle lidskoprávní organizace Amnesty International bylo na ropu bohaté království v počtu poprav v loňském roce na třetím místě, za Pákistánem a Íránem.

mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme