Slovenská tisková agentura ruší po vlně kritiky spolupráci s prokremelským Sputnikem

Spolupráce slovenské tiskové agentury TASR a prokremelské tiskové agentury Sputnik končí. Na TASR se totiž po středečním zveřejnění informace o navázání spolupráce snesla vlna kritiky a to i od slovenského ministra kultury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi chtěli po sametové revoluci zachovat Radu vzájemné hospodářské pomoci. Jeden titulek z uplynulých dnů, které ve své české mutaci publikoval kremelský zpravodajský server SputnikNews | Foto: fi.wikipedia.org

Slovenský ministr kultury Marek Maďarič podle serveru Deník N požádal ve čtvrtek předsedu Správní rady TASRu Vladimíra Masára, aby situaci kolem spolupráce nějakým způsobem řešil. Ten později odpověděl, že generální ředitel smlouvu se Sputnikem zruší. To považuje Maďarič za správné rozhodnutí.

TASR tvrdí, že po dobu měsíčního trvání smlouvy nedošlo k převzetí žádných informací od ruské agentury. Agentura se tak prý „ani v nejmenším nezpronevěřila svému základnímu poslání. Pro rozptýlení jakýchkoliv pochybností se ale rozhodla spustit proces odstoupení od smlouvy. Tím dává najevo, že informace Sputniku počínaje dnešním dnem nejsou mezi zdroji, kterými se zabývá zpravodajství“.

Sputnik, který NATO označilo za prokremelskou propagandu, podepsal spolupráci se slovenskou tiskovou agenturou

Číst článek

„TASR využívá desítky zahraničních zdrojů, které v současnosti před vydáním prověřuje víc než kdykoliv předtím. Agenturní zpravodajství je vyvážené, pluralitní, objektivní a respektuje právo na informace v demokratické společnosti bez ohledu na věk, rasu, pohlaví, barvu pleti, víru a náboženství, politické nebo jiné smýšlení, národní nebo sociální původ, příslušnost k národnostní menšině anebo etnické skupině, zdravotní stav, majetek, rod nebo jiné postavení,“ napsala agentura.

„Je očividné, že Evropská unie systematicky odmítá svobodu slova a pokouší se vybudovat diktaturu zdrojů informací. Vedení TASR opět potvrdilo, že je to politická reprezentace, kdo definuje, s kým se přátelit a s kým válčit v tisku na Slovensku," reagovala na rozhodnutí TASR ruská agentura.

Při jednání o smlouvě vedení TASR „ani na sekundu nepochybovalo o spolehlivosti a profesionalitě Sputniku", uvedla redakce ruského média na svých webových stránkách.

Ruská tisková agentura Sputnik oznámila, že ve středu uzavřela spolupráci s TASRem. Sputnik je ale podle NATO i Evropské unie nástrojem proruské propagandy. Často také šíří hoaxy, vymyšlené zprávy.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme