Sociální sítě pobouřila urážka Michelle Obamové. Ředitelka neziskové organizace o ní řekla, že je opice

Uživatelé sociálních sítí ve Spojených státech zuří kvůli urážce americké první dámy Michelle Obamové. Představitelka jedné státní neziskové organizace totiž na Facebooku označila první dámu za opici. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal vlnu kritiky a odstartoval i petici, která by mohla vést ke změnám na radnici městečka Clay.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První dáma Spojených států Michelle Obamová | Zdroj: Reuters

Americká nezisková organizace Clay County Development Corporation mění své vedení kvůli nevhodnému facebookovému příspěvku.

Ředitelka společnosti Pamela Ramsey Taylorová totiž na svém facebookovém profilu označila americkou první dámu Michelle Obamovou za opici v podpatcích. Zveřejnění příspěvku na sociálních sítích pobouřilo veřejnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Američtí uživatelé sociálních sítí zuří kvůli urážce Michelle Obamové. Podrobnosti řekne Marie Machýtková.

Taylorová na svém profilu doslova uvedla, že se těší, až budou mít Spojené státy krásnou a šik první dámu v Bílém domě. Je prý unavená z té opice v podpatcích. Příspěvek vzápětí obletěl sociální sítě a řada uživatelů začala Taylorovou obviňovat z rasismu.

Michelle Obamová prezidentkou? Ať první dáma v roce 2020 kandiduje, šíří se internetem

Číst článek

Do situace se stačila zaplést i radnice v Clay. Tamní starostka Beverly Whalingová totiž příspěvek Taylorové okomentovala slovy: „Tohle mi zlepšilo den, Pam.“

Petici podepsaly tisíce

Internetovou petici proti rasistickým výrokům podepsalo už čtrnáct tisíc lidí. Radnice teď řeší, jak bude postupovat dál. Taylorová se za svůj příspěvek omluvila, o práci ale stejně přišla.

Clay County Development Corporation se zaměřuje především na rozvoj města. Příspěvek Taylorové vyvolal takovou kritiku, protože je společnost zároveň financována státem.

Marie Machytková, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme