Státní zástupce obvinil útočníky z Freitalu z terorismu a pokusu o vraždu

Rok po útocích na uprchlické ubytovny v saském Freitalu obžalovaly úřady osm pravicových radikálů. Útočníci několikrát ubytovny podpálili. Zraněn byl jeden uprchlík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zábavní pyrotechnika | Foto: Vlasta Gajdošíková

Obviněno bylo sedm mužů a jedna žena, ve věku od 19 do 37 let. Na uprchlické ubytovny útočili náložemi, sestavenými ze silné zábavní pyrotechniky.

Spolkový státní zástupce skupinu obžaloval z pokusu o vraždu a terorismu. Jejich obhájce Endrik Wilhelm odmítá, že by jeho mandanti založili teroristickou skupinu, jak stojí v obžalobě.

V Lübecku někdo zapálil ubytovnu pro uprchlíky. Od víkendu je to už podruhé

Číst článek

Freitálská skupina útočila výbušninami také na auta nebo poštovní schránky levicových politiků a aktivistů, kteří se o uprchlíky starali.

Zábavní pyrotechniku nakupovala skupina v České republice, v Německu je totiž zakázaná. Kvůli tomu se také letos na jaře sešli český ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se svými protějšky ze Saska a Bavorska ve Špindlerově Mlýně, kde mimo jiné projednávali také otázku pašování nebezpečné pyrotechniky z České republiky do Německa.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme