Terorista z Paříže Abdeslam přišel o právníky. Odmítá vypovídat a spoléhá se na Alláha

Jeden z organizátorů listopadových teroristických útoků v Paříži Salah Abdeslam přišel o právníky. Dvojice advokátů z Francie a Belgie s ním odmítla dál spolupracovat. Vadí jim, že s nimi jejich klient nechce komunikovat. Abdeslam věří, že na něj bude dohlížet Alláh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frank Berton, právník zastupující Salaha Abdeslama | Foto: Reuters

V interview pro francouzskou televizi BFMTV teroristův právník Frank Berton řekl, že Abdeslam i nadále odmítá poskytnout jakékoliv detaily k teroristickému útoku z loňského listopadu.

U soudu se vždy dožaduje práva na mlčení. Organizátor pařížských útoků odmítl i nového advokáta s tím, že na něj bude dohlížet Alláh.

Abdeslam je nyní ve věznici nedaleko Paříže. Převezli ho tam v dubnu z Belgie. Na jeho předání se podílely tajné služby a bezpečnostní složky obou zemí. Terorista policii unikal více než tři měsíce. Belgická policie ho zatkla v březnu při akci na bruselském předměstí Molenbeek společně s dalšími čtyřmi lidmi, z toho byli tři členové rodiny, která Abdeslama ukrývala.

Při listopadových teroristických útocích loni v listopadu zemřelo 130 lidí. Teroristé v Paříži zaútočili na několika místech jak střelnými zbraněmi, tak i bombami.

Martin Balucha, ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme