Thajská policie dopadla mezinárodně hledaného zločince. Je zodpovědný za jeden z nejhorších žhářských útoků

Thajská policie zatkla při noční razii mezinárodně hledaného Pákistánce Abdula Rehmana, který je údajně zodpovědný za smrt téměř tří set lidí. Čtyři roky ho po celém světě marně hledal Interpol. Thajská policie už prohlásila, že muže vydá zpět do Pákistánu. Tam mu hrozí trest smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zločin | Foto: Fotobanka Pixabay

Šestačtyřicetiletého Abdula Rehmana překvapilo zásahové komando policie v jeho luxusním apartmá v bangkokské čtvrti Naná. Rehman je podle policie hlavou kriminálního gangu, který v Pákistánu unáší podnikatele. Požadují po nich výkupné a tvrdě se mstí, když ho nedostanou.

V roce 2012 majitel textilní továrny odmítl zaplatit v přepočtu asi 3 miliony korun, vyděrači zapálili jeho továrnu ve městě Karáčí. Při požáru zemřelo 259 lidí, dalších 50 bylo vážně zraněných.

Oděvy od tohoto výrobce odebírá také známý německý řetězec Kik. Ten krátce po požáru vyplatil pozůstalým v přepočtu skoro 160 milionů korun.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme