Trump drží slovo. Chce vyhostit až tři miliony nelegálních přistěhovalců, hlavně zločinců a členy gangů

Nově zvolený americký prezident Donald Trump se drží svých předvolebních slibů. V rozhovoru pro televizi CBS řekl, že plánuje vyhostit až tři miliony nelegálních přistěhovalců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz amerických prezidentských voleb Donald Trump | Foto: Reuters

„To, co uděláme, je, že sebereme lidi, kteří jsou zločinci, kteří mají záznam v trestním rejstříku, kteří patří ke gangům, kteří pašují drogy, bezpochyby dva miliony a možná taky tři miliony (lidí) a vyhostíme je, anebo je vsadíme do vězení. Ale deportujeme je z naší země, jsou tu nelegálně,“ prohlásil v pořadu „60 minut“, který bude dnes večer místního času (v pondělí po půlnoci středoevropského času) vysílat CBS.

Trump se podle agentury AFP vrátil k tvrdému postoji z předvolební kampaně a také potvrdil, že hodlá postavit zeď na hranicích s Mexikem, aby omezil nelegální migraci. Připustil sice, že místy by mohly být „ploty“, ale míní, že „zeď je vhodnější“.

Ivana Trumpová chce být americkou velvyslankyní v Česku. Navrhnu to exmanželovi, říká

Číst článek

„Jsem ve stavebnictví hodně dobrý,“ zažertoval realitní magnát, vlastnící síť hotelů a luxusních rezidencí.

Mexiko zeď nezaplatí, myslí si Gingrich

Trump v kampani sliboval postavit na hranici s Mexikem zeď a také sliboval, že přiměje Mexiko, aby tuto stavbu plně zaplatilo. Sliboval také vyhostit dva miliony „kriminálníků“, pobývajících v USA bez dokladů.

Bývalý šéf Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich, o kterém se mluví jako o příštím ministru zahraničí, tento týden naznačil, že Trumpem slibovanou zeď nejspíše Mexiko nezaplatí. Jen potvrdil, že tento návrh byl v kampani „super“.

Trump se ujme úřadu v lednu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme