Trump mladší: Schůzka s Ruskou byla bezvýznamná. Otec o ní nevěděl

Donald Trump mladší svému otci neřekl o schůzce s ruskou právničkou, která údajně slibovala kompromitující materiály na Hillary Clintonovou. Syn amerického prezidenta to prohlásil v úterním rozhovoru pro televizi Fox News.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn Donalda Trumpa, Donald Trump mladší

Nejstarší syn Donalda Trumpa, Donald Trump mladší | Foto: ČTK/AP

Obvinění ze snahy koordinovaně s Moskvou ovlivnit loňské volby ve prospěch otce označil Donald Trump mladší za směšná. Mluvil prý kromě ruské právničky i s dalšími Rusy, avšak zcela bez nekalých úmyslů.

'Jestli to je to, co říkáte, pak se mi to líbí.' Trumpův syn vítal nabídku kompromitujících materiálů z Ruska

Číst článek

„Bylo to tak bezvýznamné, že nebylo co říci," popsal v rozhovoru pro americkou televizi Fox News pramalou důležitost své schůzky s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která má podle některých amerických médií blízko ke Kremlu. Ruská strana to ale odmítá.

Nejstarší prezidentův syn v úterý zveřejnil elektronickou korespondenci, která ukazuje, že z Moskvy loni přišla nabídka poskytnout potenciálně výbušné informace o Trumpově soupeřce v prezidentských volbách Clintonové. Sám Donald Trump mladší se v jednom z e-mailů svěřil, že se mu takový nápad líbí.

Sama Veselnická poté uvedla, že žádné materiály poškozující demokratickou kandidátku neměla, což potvrdil i prezidentův potomek. Dodal, že se „nejspíš sešel i s dalšími lidmi z Ruska", ale nikdy se nesnažil koordinovaně ovlivnit volby nebo poškodit kandidátku Demokratické strany na prezidenta Hillary Clintonovou.

Schůzka i zveřejněná elektronická komunikace zcela zastínila další dění na americké politické scéně, neboť zákonodárci obou stran začali řešit, nakolik dokládá ruskou snahu ovlivnit loňské volby v Trumpův prospěch, kterou vyšetřují federální úřady i výbory Kongresu.

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší. | Foto: Stephanie Keith | Zdroj: Reuters

Zatímco podle některých demokratů jde o nezvratný důkaz, republikáni jsou zdrženlivější. Trumpa mladšího hodlá vyslechnout senátní výbor pro tajné služby.

Sám prezident Trump poslal přes twitter synovi několik povzbuzujících vzkazů. „Je to skvělý člověk, který miluje svou zemi," napsal poté, co vyjádřil Trumpovi juniorovi obdiv za jeho transparentnost se zveřejněním e-mailů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme