Trump nabídl post ministra spravedlnosti konzervativnímu senátorovi Sessionsovi. Sdílí spolu názor na mexickou zeď

Tým nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa zveřejnil další jména budoucích členů vlády. Ministerstvo spravedlnosti by měl vést republikánský senátor a Trumpův spojenec Jeff Sessions. Hlavním poradcem pro národní bezpečnost by se měl stát penzionovaný generál Michael Flynn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump | Foto: Richard Drew | Zdroj: ČTK

Devětašedesátiletý senátor Jeff Sessions i o dvanáct let mladší generál Michael Flynn patří k nejbližším a nejloajálnějším spojencům Donalda Trumpa. Po jeho boku stáli od počátku kampaně a shodují se v názorech na zahraniční i bezpečnostní politiku a tvrdý postup v otázkách imigrace.

Generál Flynn se během kampaně vyslovoval pro posílení vztahů s Ruskem, znovuotevření jednání o jaderných zbraních s Íránem i intenzivnější boj proti islamistickým extremistům.

Senátor Sessions v minulosti čelil kontroverzi kvůli rasistickým poznámkám, které ho měly připravit o post federálního soudce. Vystudovaný právník v minulosti zastával post alabamského ministra spravedlnosti a je považován za jednoho z nejkonzervativnějších senátorů. Server Politico ho před časem označil za ikonu republikánského konzervativního hnutí Tea Party.

Sessions byl podle portálu altoday.com prvním z úřadujících republikánských senátorů, kdo Trumpa veřejně ve stranických primárkách podpořil. S Trumpem sdílí i jeho názor na stavbu zdi na hranicích s Mexikem, aby se zabránilo nelegálním migrantům ve vstupu do USA.

Kandidátem na post ředitele CIA je konzervativní republikánský politik Mike Pompeo.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme