Trump očima evropských deníků: Svět vzhůru nohama. O-ou! O můj Bože!

Překvapivá výhra Donalda Trumpa se odráží nejen na stránkách amerických deníků, ale i těch evropských. Ty vidí stavebního magnáta jako velkou neznámou i ohromný šok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Sun | Foto: ZW ČRo

Poměrně emocionálně zareagovala už ve středu americká média. Magazín The New Yorker označil vítězství republikánského kandidáta s odkazem na známou knihu za Americkou tragédii. Deník The New York Daily New dal na svou titulní stránku Bílý dům s označením Dům hrůzy.
S netradiční titulní stranou vyšel ve čtvrtek německý deník Die Welt. „Svět postavený na hlavu,“ píše na stránce otečené příznačně celé naopak.

Die Welt | Foto: ZW ČRo

Další německý deník Die Zeit ukazuje zroněnou Sochu svobodu, kterou doplňuje velký nápis „O můj Bože!“.

Die Zeit | Foto: Die Zeit

Francouzský deník La Croix upozorňuje na to, že Donald Trump, který nikdy nebyl v politice, je pro mnohé velkým otazníkem, když na své titulní stránce píše „Neznámy“.

La Croix | Foto: ZW ČRo

Britský Daily Mirror se netají tím, že Trumpovo vítězství vidí jako katastrofu. „Co to jen udělali?“ ptá se na jeho titulní stránce brečící Socha svobody.

The Mirror | Foto: ZW ČRo

O něco vtipněji se k výsledkům staví konkurenční The Sun. Ten nechal výsledek amerických voleb okomentovat Homera Simpsona jednoduchým „O-ou“. Oblíbený animovaný seriál totiž to, že se Donald Trump stane prezidentem Spojených států, předpověděl už před několika lety.

The Sun | Foto: ZW ČRo

Na literaturu odkazují také ruské The Moscow Times, které píší „Nebezpečný nový svět“. Na mysli tak mají klasický dystopický román Konec civilizace: aneb Překrásný nový svět.

Moscow times | Foto: ZW ČRo

Jak se s volbou vypořádaly české deníky?

Titulky českých novin po vítězství Donalda Trumpa | Foto: Anna Kottová

Šok, Dům hororů, vulgarity na titulkách. Podívejte se, jak média reagovala na Trumpovo zvolení

Číst článek

Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme