Trump v novém průzkumu vede nad Clintonovou, předehnal ji o 1 procentní bod

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump vede nad svou demokratickou sokyní Hillary Clintonovou. Jeho náskok činí jediný procentní bod. Vyplývá to z aktuálního průzkumu televize ABC News a listu The Washington Times.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump ke kritice vlivných republikánů využívá především svůj twitter (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Naposledy byl Trump v čele této sondáže v květnu, kdy měl náskok dvou procentních bodů. Průzkum k nynějšímu výsledku upozorňuje, že rozdíl mezi kandidáty je natolik těsný, že je v rámci statistické chyby.

V průzkumu 46 procent oslovených pravděpodobných voličů prohlásilo, že dají hlas Trumpovi, 45 procent respondentů podpořilo Clintonovou. Na konci října byl při stejném výzkumu procentní výsledek stejný, ale ve prospěch někdejší první dámy.

Trump byl v průzkumech provedených před prezidentskými debatami spíše za svou oponentkou. Samy televizní diskuse mu přitom podle odborníků také příliš nepomohly. Všechny tři podle sondáží ovládla Clintonová, která se pak začala Trumpovi vzdalovat. Nyní se ale opět na scénu dostává vyšetřování její e-mailové aféry.

Republikánský kandidát v minulosti několikrát zdůraznil, že průzkumům veřejného mínění nevěří. Velké agentury podle Trumpa nezohledňují, že se mu podařilo mobilizovat nové skupiny voličů. Trump zpochybňuje i metodiku velkých agentur používanou při získávání dat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru