Trump ztrácí na Clintonovou už pouze jeden procentní bod, ukazují průzkumy

Sedm dní před prezidentskými volbami ztrácí Clintonová náskok, který získala po skandálech Donalda Trumpa se sexuálním obtěžováním. Většinu voličů by přitom neměly ovlivnit problémy demokratické kandidátky s e-maily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump si neodpustil kousavé poznámky na adresu své rivalky | Foto: Reuters

Americký miliardář Donald Trump týden před prezidentskými volbami dotahuje v průzkumech veřejného mínění ztrátu na demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Podle posledního průzkumu deníku Washington Post a televize ABC, který se uskutečnil minulý týden, ztrácí republikánský uchazeč o Bílý dům na exministryni zahraničí Clintonovou jen jeden procentní bod, což je v rámci statistické odchylky.

Z většiny předvolebních průzkumů provedených v minulých týdnech vycházela vítězně Clintonová, přičemž její náskok se pohyboval mezi čtyřmi až dvanácti procentními body. Podle průzkumu provedeného od 25. do 28. října mezi 1781 potenciálními voliči by Clintonová nyní získala 46 procent hlasů a Trump 45 procent.

Průzkum Washington Post-ABC také ukázal, že většinu voličů v rozhodování neovlivní oznámení Federálního úřadu pro vyšetřování, že prozkoumá další nově objevené e-maily odeslané ze soukromého účtu Clintonové z doby, kdy byla šéfkou diplomacie.

Rekordní náskok? Clintonová předstihla Trumpa o 14 procent, tvrdí průzkum

Číst článek

Trumpovi se naposledy podařilo na Clintonovou výrazně dotáhnout v průběhu srpna. Na začátku září poslal průzkum televize CNN a organizace ORC Trumpa dokonce do vedení, i když jen o dva procentní body. Zlom přinesly prezidentské debaty. Všechny tři podle sondáží ovládla Clintonová, která se pak začala Trumpovi vzdalovat.

Republikánský kandidát několikrát zdůraznil, že průzkumům veřejného mínění nevěří. Velké agentury podle Trumpa nezohledňují, že se mu podařilo mobilizovat nové skupiny voličů. Trump zpochybňuje i metodiku velkých agentur používanou při získávání dat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru