Trumpova nahrávka o ženách má první oběť. Stála místo Bushova synovce

Moderátor americké televize NBC Billy Bush přišel o místo kvůli zveřejnění videa, na němž přizvukoval republikánskému kandidátu Donaldu Trumpovi v obscénních slovech o ženách. Bush se za svou roli na nahrávce, která se výrazně promítla do průběhu posledních dvou týdnů prezidentské kampaně, omluvil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Billy Bush | Foto: Reuters

Vedení pořadu Today, který moderoval, však jeho chování označilo za neodpustitelné, uvedla agentura Reuters.

Pětačtyřicetiletý synovec bývalého amerického prezidenta George Bushe mladšího vtipkuje na jedenáct let starém videu s Trumpem. Tehdy byl nynější prezidentský kandidát úspěšným moderátorem reality show.

Trump zaútočil na vedení republikánů a Američany vyzval k volbám. Spletl se ale o 20 dní

Číst článek

Na zveřejněném videu Trump popisuje, jak se snažil svádět vdanou ženu a jak se od něho ženy nechají osahávat a líbat, protože je slavný a bohatý.

Omluva neexistuje, říká producent

Bush, který byl tehdy moderátorem pořadu o celebritách, se vzápětí po zveřejnění nahrávky omluvil a nyní dodal, že je "velmi vděčný za rozhovory se svými dcerami a za veškerou podporu od rodiny, přátel i kolegů."

Stanice NBC ve stručném prohlášení totiž uvedla, že již není moderátorem ranního pořadu Today, a popřála mu štěstí. Značnou část publika pořadu tvoří zvláště ženy a jeho producent Noah Oppenheim v prohlášení k zaměstnancům napsal, že neexistuje žádná omluva pro Billyho slova a chování.

Trump začal po zveřejnění videa ztrácet v průzkumech veřejného mínění na svou sokyni Hillary Clintonovou a obvinil média z konspirace proti své osobě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme