Trumpovu komunikaci mohly sledovat tajné služby, tvrdí kongresman Nunes

Komunikaci amerického prezidenta Donalda Trumpa možná sledovaly v době po listopadových volbách bezpečnostní orgány. Novinářům to ve středu řekl šéf kongresového výboru pro zpravodajské služby Devin Nunes. Podle něj šlo patrně o legální činnost tajných služeb. S vyšetřováním údajného propojení Trumpova týmu s Ruskem sledování nesouviselo, uvedl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

„Vypadá to všechno jako legálně shromážděný materiál zpravodajských služeb," řekl podle televize CNN republikán Devin Nunes.

Kongresman pracoval v době předávání moci mezi předchozím prezidentem Barackem Obamou a současným Donaldem Trumpem v týmu nastupující hlavy státu.

Nyní vede výbor Sněmovny reprezentantů, který se zabývá šetřením údajného vlivu Ruska na průběh volební kampaně. V rámci něj kongresmani zkoumají rovněž obvinění vznesené Trumpem, že jej Obama nechal před volbami odposlouchávat v jeho mrakodrapu Trump Tower, které se dosud nijak neprokázalo.

Nunes ve středu uvedl, že nové zjištění se týká doby po volbách a není jasné, kde ke sledování údajně došlo. Nemá prý ani přesné informace, kdo ze členů Trumpova týmu byl konkrétně sledován a zda tajné služby skutečně monitorovaly i přímo nastupujícího prezidenta.

Své zjištění, kterým je prý velmi znepokojen, chce Nunes ještě ve středu konzultovat přímo v Bílém domě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme