Trumpovým ministrem obrany by se mohl stát 'generál generálů' Mattis

Nastupující americký prezident Donald Trump uvažuje o jmenování generála Jamese Mattise ministrem obrany. Oznámil to budoucí viceprezident Mike Pence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generál James Mattis | Foto: Reuters

S bývalým velitelem ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku se Trump v sobotu sešel v New Jersey. Na svém twitterovém účtu o něm pak napsal, že je to opravdový generál generálů.

V rozhovoru pro Fox News Sunday Pence zároveň potvrdil, že by novým šéfem americké diplomacie mohl být někdejší republikánský uchazeč o post prezidenta Mitt Romney. Podle Pence spolu i přes dřívější rivalitu vycházejí Trump s Romneym bez problémů.

Oba muži se setkali rovněž v sobotu. Společná konverzace byla podle Trumpa dalekosáhlá a týkala se různých mezinárodních témat. "Mají za sebou vřelé a věcné jednání. A mohu potvrdit, že je Romney mezi několika dalšími, velmi kultivovanými Američany, kteří by mohli vést naší diplomacii," komentoval setkání Pence.

Romney během prezidentské kampaně budoucího prezidenta Donalda Trumpa kritizoval - mimo jiné řekl, že ohrozí bezpečnost a prosperitu země. Nelichotivě se vyjadřoval také o Trumpově přístupu k zahraniční politice.

Marie Machytková, Lenka Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme