Údaje OSN: Do Evropy zatím přišlo 372 128 migrantů, 4690 z nich nepřežilo nebo se pohřešuje

Do Evropy se letos zatím dostalo 372 128 migrantů, z toho 348 664 po moři a zbytek po souši. Celkem 4690 běženců při této cestě zahynulo nebo je pohřešováno. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), která se letos v září stala přidruženou organizací OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 1.0 Generic

Po uzavření takzvané balkánské stezky vedoucí z Řecka přes země bývalé Jugoslávie na počátku letošního roku se hlavní migrační trasou stala opět ta, která vede přes Středozemní moře oddělujícího severní Afriku od Evropy.

Většina běženců se plaví z Libye na přeplněných vratkých člunech a ve vlnách je zachraňuje většinou italská pobřežní stráž. V loňském roce podle organizace při cestě po moři zahynulo 3770 migrantů.

Podle IOM do Itálie letos nejvíce mířili migranti z Nigérie, Eritreje, Gambie, Pobřeží slonoviny a Guineje. Do Řecka pak přicházejí většinou běženci ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Iráku a Alžírska.

Uprchlíci podpálili tábor na Lesbu, žhářství odstartovala smrt ženy a dítěte

Číst článek

Za loňský rok se do Evropy dostalo přes milion uprchlíků. Přesná čísla se u různých agentur liší, nejnižší odhaduje IOM s 1,08 milionu lidí, oproti tomu nejvyšší odhad publikoval Frontex s 1,83 milionu imigrantů. Většina uprchlíků mířila do Německa.

Odhady se komplikují tím, že ne všichni uprchlíci jsou při nelegálních přechodech registrováni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme