V Berlíně začal summit o budoucnosti východní Ukrajiny. Průlom se neočekává

Německá kancléřka Angela Merkelová v Berlíně přijala ruského prezidenta Vladimira Putina. Do německé metropole přijel vůbec poprvé od vypuknutí krize na Ukrajině. Jednání se zúčastní i prezidenti Francie a Ukrajiny Francois Hollande a Petro Porošenko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová vítá na summitu v Berlíně ukrajinského prezidenta Petro Porošenka (uprostřed) a prezidenta Francie Francoise Hollanda | Foto: Reuters

Očekávání před tímto setkáním tlumí jak Merkelová, tak ruská diplomacie. Žádný výrazný průlom v jednání se neočekává.

Mírovou dohodu z Minsku z února loňského roku se zatím nepodařilo naplnit. Příměří porušují obě strany, stejně tak zůstávají těžké zbraně na obou stranách fronty. Parlament v Kyjevě také nepřipravil cestu k volbám v separatistických regionech, se kterými dohoda z Minsku počítá.

Pro Angelu Merkelovou je nicméně důležité, aby se nepřestalo diskutovat. Kdykoli politická jednání přestanou, situace v krizovém regionu se zhorší.

Kancléřka Merkelová se chystá s Vladimirem Putinem mluvit také o ruských náletech v Sýrii, které dramaticky zhoršují humanitární situaci. Berlín nevyloučil, že by kvůli tomu prosazoval vůči Rusku další sankce.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme