V Glasgow končí konference Skotské národní strany. Mayová neplní své závazky, říká skotská ministryně

Pokusu o druhé referendum pro skotskou nezávislost dominuje výroční konference Skotské národní strany. Sobotní kongres v Glasgow skončí projevem skotské první ministryně Nicoly Sturgeonové. Ta chce už příští týden zahájit jednání ohledně nového zákona o referendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová | Foto: Reuters

Sturgeonová televizi ITV zároveň řekla, že britská premiérka Mayová zatím neplní závazky, které Skotsku ohledně brexitu dala.

První skotská ministryně si v této souvislosti neumí představit, že by odchod z EU posvětil regionální skotský parlament. Nicola Sturgeonová teď chce v první řadě bojovat za udržení nejen Skotska, ale nejlépe i celé Británie v jednotném evropském trhu.

Východoevropané mají u Skotů respekt. Jste tu vítáni, ujišťuje tamní vláda

Číst článek

První dáma skotské politiky také připomněla slova stávajícího šéfa britské diplomacie Johnsona z kampaně před unijním referendem, že odchod z EU stále neznamená britský odchod z jednotného trhu.

Podle Sturgeonové se prý teď pravicové křídlo Konzervativní strany právě o něco takového snaží, i když k tomu nemá mandát.

Jakub Hošek, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme