Ve Spojených státech před volbami prudce stoupl prodej zbraní. Očekává se rekordní rok

Prodej zbraní v USA dosáhl v říjnu rekordních čísel. Podle údajů FBI se jich ještě nikdy za jeden měsíc neprodalo tolik. Prodejci to spojují s obavou, že se po volbách mohou zpřísnit zákony pro držení zbraní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nošení zbraní na veřejnosti je v řadě amerických států běžné

Nošení zbraní na veřejnosti je v řadě amerických států běžné | Foto: flickr.com, Eli Christman, CC BY 2.0

Hillary Clintonová slibuje voličům, že se nedá zastrašit zbraňovou lobby, Donald Trump zase, že nedopustí, aby se sáhlo na 2. dodatek k ústavě, jenž držení zbraní umožňuje. Podle výrobců a prodejců vede každý pokus politiků omezit zbraně k významnému zvýšení prodejů.

Mike O´Dell ze zbrojovky CMMG pro televizi CNN vysvětlil, že Američané si vždy chtějí pořídit to, co jim politici chtějí vzít.

Nejnovější statistika hovoří o tom, že jen za říjen si lidé koupili více než 2 miliony 300 tisíc zbraní. Prodejci očekávají, že celý letošní rok bude rekordní.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme